Laimė visais laikais buvo ir bus subjektyvus dalykas. Tai kas vienus daro laimingus, antriems sukelia didžiausias kančias. 

Štai keletas  M.LITVAK , žymaus pasaulyje psichoterapeuto įžvalgų, aforizmų, kurie gali padėti gyventi laimingiau. Atrinkau tuos, kuriais pati naudojaus ir sengiuosi vadovautis gyvenime.

 • Kad būtume laimingi, mūsų NORIU, GALIU ir PRIVALAU turi sutapti. Dažnai žmogus tempiamas tomis trimis kryptimis, NORIU, bet NEGALIU. PRIVALAU, bet NENORIU.  NORIU ir GALIU, bet NEGALIMA. Dažnai dėl sistemos “privalau – negalima“ žmogus daro ne tai, ką nori, arba nedaro to, ko nori. Reikia liūto drąsos, kad nusimestumėme tai nuo savo nugaros. Na o ką gi aš privalau? Vystytis ir tobulėti. O visa kita – esu priverstas. Nei jei sistema PRIVALAU – NEGALIMA leidžia daryti trokštamą dalyką, pasirodo jog sistema GALIU nesugeba to atlikti. Kad Galiu suveiktu turi būti daug įgūdžių, turime keistis, tobulėti – deja, ne visada norime tai daryti. NORIU pilna nereikalingų troškimų.  Mūsų uždavinys kyla MOKĖTI savo NORIU pategirl-429380_640nkinti, kad ir man ir kitiems būtų gerai. O PRIVALAU – NEGALIMA sistemoje pašalinti pasenusius, mums trukdančius įsitikinimus ir į juos įnešti naujų mums padedančių įgūdžių, įsitikinimų taip sutvirtinant sistemą GALIU.

 • Norite padėti kitiems žmonėms – gyvenkite dėl savęs.  Jei pirmiausia nepasirūpinsite savimi, jūs būsite našta ir kitiems. Dažnai galime čia įžvelgti prieštaravimų neva tai savanaudiška. Tačiau jei pamirštame save, dirbame iki išsekimo, valgome kas pakliuvo, neskiriame laiko poilsiui, leidžiam kitiems lipti ant galvos, tuomet susergame, tampame neįdomūs savo partneriui, nesusikalbame su vaikais (dėl stokos įgūdžių apibrėžiant ribas, lepinimo, nuolaidžiavimo ir pan), partneris negerbia, priežasčių reikėtų eiškoti savyje. Galbūt savo perdėtu rūpesčiu, kontrole jūs “nuodijate“ kito gyvenimą. Kaip džiaugiamės ir gyvename laimingi su savimi, nuo to laimingi ir šalia esantys. Galų gale jūs nesiekiate, kad kitas žmogus kompensuotų meilės sau trūkumą. O tai labai daug.
 • Nebijokite suklysti – nesėkmė septynis kartus vertingesnė už sėkmę. Klaidos priverčia mus mąstyti. Permąstę savo klaidas, galime išsiugdyti naujų įgūdžių. O ir viskas kas lengvai pasiekiama, ne itin ir vertinama.
 • Nebandykite pakeisti aplinkybių ir kitų žmonių – keiskitės patys, o prie aplinkybių stenkitės prisitaikyti.
 • Stenkitės BŪTI, o ne ATRODYTI.  Kuo daugiau žmogus stengiasi ATRODYTI, tuo daugiau išeikvoja jėgų. Kuo labiau nori atrodyti geresnis, protingesnis, tuo tampa kvailesnis. Būvimui nereikia energijos, tiesiog būna gera būti;) Netikite, paimkite patyrinėkite save, jei po darbo gryžtate ir nevelkate kojų greičiausiai Jūs stengėtės arodyti, nei būti tokie kokie esate, daryti tai ką gebate. O gal keliate sau per aukštus reikalavimus, kritikuojate save.  Jei stovite prieš veidrodį valandų valandas, negalite išeiti iš namų be makijažo, Jūs taip pat greičiausiai stengiatės atrodyti. Visi turime kaukių, ne viską galime visiems atverti, parodyti, tačiau gyvenimas darosi šviesesnis kaip kuo mažiau lieka kaukių ir galime tiesiog BŪTI kuo tikresniais.
 • Laimingiems būti mums trukdo daug kliūčių, tačiau iš jų yra trys pagrindinės : BAIMĖ, PAVYDAS, KALTĖS JAUSMAS.   Baimė žmogų dvasiškai žudo.O jei bijome ką prarasti, vadinasi, tai jau esame praradę. Pavydas – nužudo gyvenimą, nes žmogus nustoja gyventi savo gyvenimą, praranda save ir pradeda gyventi to žmogaus kuriam pavydi gyvenimą. Kaltės jausmas ima graužti kaip gyvenate pagal svetimas taisykles. Meskite jas iš galvos ir pradėkite gyventi pagal savo taisykles. Mokykitės iš klaidų, taisykite jas ir kurkite savo taisykles sau 🙂
 • Laimė sunkus dalykas, todėl kaip ji užgriūva silpną žmogų, gali jį sutraiškyti. Psichologijos mokslas tvirtina, kad laimė ir nelaimė yra niekur kitur tik mumyse. Todėl aplinkybės gali būti palankios tik laimingam žmogui. Tos pačios jį gali padaryti dar nelaimingesnį.
 • Gebėjimas mylėti ir pakelti vienatvę – brandžios dvasios požymis.
 • Dvasiškai tuščias žmogus vienatvėje kenčia. O kaip užmezga ryšį su kitu žmogumi, stengiasi iš jo kuo daugiau GAUTI. Dvasiškai brandus žmogus, užmezgęs ryšį su kitu žmogumi, stengiasi kuo daugiau DUOTI. Vienatvę sunkiai pakelia tas, kuris bjaurisi savimi. Vienatvė padeda išsiugdyti geriausias dvasios savybes. Todėl tapkime sau geriausiu draugu;)
 • Nesivilkite uodegoje – nuolat keiskitės, tapkite įdomūs sau. Žlugę santykiai, netekimas darbo, ligos, gyvenimo džiaugmo nebuvimas rodo, kad atsiliekate, kažką praleidote, kažkur sustojote. Laikas atsimerkti ir atsibusti. 
 • Yra žmonių, kurie padarys viską, kad JŪS būtumėte nelaimingi. Tai yra psichologinis vampyrizmas. Kartais tai gali būti patys artimiausi, matydami laimingus jus,  jie ima kaišioti pagalius į ratus. Žinoma tai jie daro nesąmoningai. 
 • Norite sužinoti, kas jūsų pagrindinis priešas – pažiūrėkite į veidrodį. Įveikite jį, o kiti išsilakstys patys.
 • Jei nesistengsite patys, argi bus galima jums padėti? Valdyti galima tik važiuojantį automobilį.
 • Mums skirta tapti karaliais ir karalienėmis, bet daugelis pragyvena gyvenimą kaip varlės. Varlės oda tai mūsų charakteris. Tą odą mums užtempia tėvai per pirmuosius penkerius gyvenimo metus.
 • Jei norite tapti karaliais, keiskite charakterį – tą padaryti galite tik patys. Tačiau tai nelengva – tas pats, kas už plaukų ištraukti save iš pelkės. Reikia pagalbininkų.
 • Turėti charakterį – tai visada nelaimė. Tada žmogus gyvena ne pagal gyvenimo DĖSNIUS, o paklūsta savo charakterio KAPRIZAMS.
 • Kvaila kalbėti kvailiui protingus dalykus.
 • Venkite vertintojų ir nevertinkite patys. Žmogus, kuris žino, kas gerai ir kas blogai, serga didybės manija. Mažiau klausykitės “pletkų“, o patys bendraudami susidarykite nuomonę apie žmogų. Žmogus, kuris nuolat ugdo asmenybę, nebeturi laiko vertinimams. Didybės manijos atsikratęs žmogus tampa savimi.
 • Depresijos paskirtis yra priversti žmogų susimąstyti ir geriau pažinti save. Ji neigiamų emocijų karalienė.
 • Išmeskite negyvėlius iš savo sielos mauzoliejaus. Tai patarimas įžeidiems ir kerštingiems žmonėms. Žmonių neatlaidumas remiasi logikos dėsnių neišmanymu. 
 • Ieškokite ten kur pamėtėte, o ne ten kur šviesu. Dėl nesėkmių nekaltinkite kitų, pažvelkite į savo tamsius asmenybės kampelius, kur guli jūsų laimės raktai.
 • Rinkitės veiklą , kuri derėtų su Jūsų talentais.
 • Turėkite gerą nuomonę apie save ir pasikliaukite tik savimi, tada ir kiti jums padės. A.Šopenhaueris ; “jei nori atsikratyti gyvenimo iliuzijos spąstų, savo vertę turite suvokti sielos gelmėse. Nes nevisavertiškumo jausmas žudo. Tai ne tik didžiausia, bet ir vienintelė dvasinė kančia. Visas kitas dvasines kančias galima pašalinti, tučtuojau ir visiškai numalšinti tvirtai suvokus savo vertę. Kas šia vertę tikrai tiki, tas ramiai pakels visus išbandymus, kurie antraip sukeltų nepakeliamą neviltį. Toks žmogus neturėdamas džiaugsmų ir draugų, gali drąsiai kliautis savimi. Tas sugebėjimas yra svarbiausias už visas pasaulio gėrybes. Ir atvirkščiai – jei žmogus jaučiasi menkas, jis kenčia ir tos kančios numaldyti negali niekas.“
 • Geriau suklysti dėl blogo savo sprendimo, nei pelnyti sėkmę vykdant gerą svetimą sprendimą.
 • Nebendraukite su negerais žmonėmis, taip pat nebendraukite su tais, kurie bendrauja su negerais žmonėmis.
 • Jei norite nugrimsti į depresiją, darykite viską ir stenkitės, kad jus pamiltų.
 • Jei norite būti laisvi , darykite tai, ką būtina daryti. Tai kas dėsninga, tai kas atitinka gyvenimo dėsnius, t.y kas padeda jums tobulėti. Juk gamtoje niekas nestovi vietoje;)
 • Ir darbe ir meilėje galima atsiduoti, bet negalima priklausyti.
 • Būkite NUOŠIRDŪS IR būsite patrauklūs.
 • Jums nepatinka jūsų gyvenimas, darbas, santykiai… kodėl nieko nedarote? Atsakymas ir bus JŪSŲ veikimo programa. 

 

 

 

Prenumeruok

Patiko šis įrašas? Užsakyk tinklaraščio prenumeratą ir naujausius įrašus gauk pirmas!

Komentarai