IMG_7013

Esu Lina (Ponelytė) Gražulienė – tinklaraščio “PadeduSau“ įkūrėja, straipsnių autorė, Koučerė arba asmeninio tobulėjimo trenerė, koučerinio įrankio Points of You praktikė, Meistrė. Taip pat mama, žmona, sesuo, draugė, kolegė ir dar daugelių kitų vaidmenų atlikėja  😉

Padedu SAU – tai tinklaraštis, kuriame remiuosi savais suvokimais, atradimais, pagalbos sau būdais, kurie padeda, keičia mano gyvenimą. Kaip Lietuva gedėjo Šapranausko, aš tuo metu gyvenau panašiom mintim…  nenorėjau gyventi. Nerimas, įtampa, nemiga, visiškas beviltiškumas, vienintelis noras, kad viskas baigtusi kada nors… kaip nors… tik greičiau…mano gyvenimas atrodė kaip skylė, kurioje nėra vietos man… kas, kodėl, ką čia veikiu? .. visiška tuštuma…

Nuo to laiko praėjo gal trys metai, gal daugiau, gal mažiau laiko… ŠIANDIEN aš kitokia, galiu drąsiai sakyti aš PASVEIKAU!.. be gydytojų, psichoterapeutų, psichologų, vaistų…

Ne todėl, kad esu prieš juos.  Todėl, kad supratau, kad viskas priklauso tik nuo manęs ir nuo nieko daugiau.

Leidausi į savęs pažinimo kelionę.  Daug skaičiau, analizavau, ieškojau, stengiaus kuo geriau pažinti save, suprasti savo tikrus norus, poreikius.  Mokiaus juos atliepti, paisyti. Atrasti to, ko nemačiau, bet kas stipriai veikė, įtakojo ir žlugdė mane, apeiti baimes, sekti mintis, jas lydinčias emocijas ir sąmoningai rinktis norimas reakcijas.

Rinkau, dėliojau ir surinkinėjau save iš naujo.. skaudžiai, kartais beviltiškai, be jokios vilties, kad kada nors bus viskas kitaip… Klupau ir vėl kėliaus ir šiandien dar klumpu, bet daug lengviau, greičiau, viskas paprasčiau. Fiziškai aš tas, bet viduje naujas žmogus. 

Pokyčiai, transformacija įvyko – AŠ TA PATI, BET MATAU, SUVOKIU KITAIP

Lindau ir ieškojau to kas glūdi mano pasąmonės gelmėse. Žinojau, kad tik ten, o niekur kitur slepiasi mano “nekokios“ būsenos priežastys, šaknys… Nesirinkau greito pasveikimo, nenorėjau tabletės, kuri  galėjo greitai  pakelti mane ant kojų. Suvokiau, kad tabletė tokia  pat laikina, kaip ir laikinas nevalgymas, norint numesti svorį, naujas įsigytas daiktas tikint, kad tai suteiks laimės būseną. Nenorėjau tų laikinų pagerėjimo bliūksnių, – norėjau šviesos. Pastovios, nekintančios, nepriklausomos nuo to ką gaunu iš išorės. Nuo nieko nepriklausančios pastovios savo emocinės būsenos, nepriklausomos nuo savo, kitų vertinimų, nuomonės, išorinių aplinkybių. Tai aš šiandien vadinu vidine laisvę. Laisvę sklindančia iš vidaus. Be vidinių ribų. Išsivadavimą iš savo  pančių, grandinių. Man labai patinka vieno psichoterapeuto žodžiai – ‘‘GALI BŪTI SUVARŽYTAS FINANSIŠKAI AR FIZIŠKAI, TAČIAU DVASIŠKAI ESI LAISVAS, IR TAVO BĖDA, JEI TO NEŽINAI‘‘. 

Kiek mes esame suvaržyti ir ar mums tai padeda, kenkia ar  leidžia atsiskleisti, džiaugtis, gyventi, kurti, sprendžiame tik mes. Mes renkamės ir kelius, būdus jei noríme, kad tų suvaržymų mūsų gyvenime būtų mažiau. O kiekvienas ir skirtingai vertiname ribą iki kurios manome, jau visko mums gana,  kada stiklinė tampa perpildyta. Žinoma, būtų geriau jei to persipildymo ir prasiveržimo nereiktų laukti… bet kartais tas persipildymas būna geriausias spyris  priverčiantis mus kažką keisti.

Todėl šiandien aš tikiu, kad viską ką turime ar ko neturime savo gyvenime, yra dėl mūsų ir tik dėl mūsų. TIKIU tuo, kad yra Dievas, Visata ar kažkas daugiau kas mums padeda, sprendžia, įtakoja, bet esminius pokyčius darome tik mes patys.

Tikiu, kad ir Tu mielas mano skaitytojau,  turi savyje neribotą galią viską keisti, pakeisti , ištaisyti ir nėra neišsprendžiamų situacijų, būsenų.

Tad, jei šiandien Tau sunku, nebijok, išdrįsk, ieškok atsakymų, sprendimų. Rašyk man. Palaikysiu, išklausysiu, įkvėpsiu ar tiesiog būsiu šalia kaip jausi, kad niekas tavęs nepalaiko, nesupranta, negirdi… Žinok aš toks pat kaip ir tu, besimokantis gyventi, mylėti, atrasti… 

Ši kelione mane išmokė visuomet siekti išlikti savimi,  tad mano gyvenimo CREDO – būti savimi, bet pačiu geriausiu ! Niekada nesustoti augti, mokytis, atleisti, būti dėkingai, mylėti gyvenimą, save ir kitus, viską aplinkui. Ir niekada nepamiršti SVAJOTI  !

Tikiu , kad jei kiekvienas sugebėtume  priimti ir mylėti save besąlygiškai, nesiekdami nieko keisti, pakeisti, leistume sau išgyventi, jausti visas emocijas, atsisakytume įvairių nuomonių, stereotipų, vertinimų, imtume skleistis ir žydėti kaip pačios kvapniausios Visatoje gėlės. Kiekvienas savo rūšimi, atvaizdu, spalva, kvapu, žydėjimo trukme, forma tokiais, kokie atėjome į šį pasaulį geriausiai atsiskleisti, būti. Todėl užduotimi sau laikau – padėti atsiskleisti ir žydėti toms gėlėms, tai Jums.

Savo darbe, praktikoje remiuosi savo patirtimi, atradimais, suvokimais, metodais, kurie davė ir duoda naudą man, matau ir kitiems.

Žaviuosi netradicine, pozityviąja psichologija, netradiciniais sveikatos gydymosi būdais. Į žmogų ir jo santykius su supančiu pasauliu žiūriu plačiau. Vadovaujuos idėja, kad esame žemėje jau ne kartą ir atėjome čia tam, kad išmoktume, tobulėtume, evoliucionuotume pirmiausia kaip dvasinės būtybės. O fizinis kūnas tai priedas, kuris suteikia mums tam tikrą formą. Todėl sveikata man apima ne tik fizinio kūno sveikatinimą, bet ir vidinę emocinę darną. Todėl žengdama sveikatingumo, dvasingumo keliu, nuolat pati mokausi, dirbu su savimi.

Šiek tiek faktų:

Esu baigusi Vytauto Didžiojo Universitetą “socialinio darbuotojo“  specialybę.

Tačiau baigusi pasirinkau kitą veiklos sritį ir 8 metus dirbau draudimo srityje, –  draudimo brokeriu.

Paskutiniai penki metai intensyvaus eiškojimo, savęs pažinimo, daug psichologijos, mokymosi knygų, seminarų, analizės …

2014 m. spalis  – koučerino įrankio Points of You  metodikos ir įrankio naudojimo praktikas,  Meistras. 

2015 m. gegužė – baigiau  Baltijos Koučingo mokykloje koučingo specialisto kvalifikaciją pagal ICF patvirtintą programą “Leader as a coach“. Sertifikato nr.302567600.

 

 

 

 

Prenumeruok

Patiko šis įrašas? Užsakyk tinklaraščio prenumeratą ir naujausius įrašus gauk pirmas!