Pasiteisinimai viena dažniausių priežasčių neleidžiančių  siekti  svajonių, tikslų ar veikti tai ką norėtume. Trukdo skleistis kūrybiškumui, išnaudoti galimybių.

6243919279_d54ee37d5fKartais idėjų būna pilna galva, bet pradėti nesiryžtame. O jei ryžtamės greit viską metame ir lengvai atsisakome tai apie ką ilgai svajojome pažerdami sau krūva priežasčių kodėl negalime kažko padaryti. Ar Tau nenutinka kažkas panašaus? Jei taip, žinok, kad esi ne vienas. Daugybę pasaulyje žmonių taip atsisako savo svajonių. 

 

DAŽNIAUSIAS PASITEISINIMŲ PENKETUKAS:

  1. NESU PAKANKAMAI ……..

Protingas, talentingas, neturiu pakankamai patirties, nesu pakankamai gražus, nepakankamai pasitikiu savimi ir panašiai. Visa tai mus ribojantys įsitikinimai, paremti visuomenėje primestais lūkesčiais, socialiniais standartais kokie mes turėtume būti. Tai neižvengiamai skatina mus lygintis vienas į kitus ir “neatitikus“ jaustis nepakankamai “gerais“.  Kai kurie iš šio pobūdžio įsitikinimų  kartais verčia mus jaustis nevertais meilės, sėkmės ir gerų dalykų savo gyvenime, jei pavyzdžiui iš prigimties turime prastesnes sąlygas. Tuomet mes lyg nesąmoningai įtikime, kad mums nuolat kažko trūksta ir kančia tarsi  natūralus gyvenimo prieskonis. 

Bet jei kažkas kitas gali, tai kodėl negali ir tu?

  2. NETURIU TAM LAIKO 

Nė vienas  neturime laiko daugiau ar mažiau. Skiriasi tik tai, kaip mes jį išnaudojame ir kam. Ar jį išnaudojate efektyviai? Ar iš ties skiriate laiko svarbiems dalykams? Ar jo neeikvojate betiksliam naršymui internete, socialiniuose tinklapiuose.

Tiesa ta, kad arba tu nori arba nenori.

Mums dažnai patinka svajonė apie kažko darymą, bet kaip  reikia imtis veiksmų mes prarandame ūpą, norą.  Sakome, kad norime keliauti atostogauti ar pradėti vystyti savo verslą, bet kaip reikia imti organizuoti kelionės maršrutą ar imtis konkrečių žingsnių savo verslo idėjos igyvendinimui viskas baigiasi.

Atminkite, kad jei norėsite surasime laiko tam ką norite padaryti.

3. AŠ NORĖČIAU PASIKEISTI, BET…

Bet X nieko nedaro… Nesąmonė? … bet mes taip teisinamės. Ir tarsi nenorėdami patys kažką daryti, siekiame, kad pirmiau kitas imtų keistis ar  kažką daryti. Ir viskas čia gerai. Nenorėti keistis ir procesas. Skausmas ir kančia mums taip pat naudingi tam tikrais sąmonės vystymosi etapais. Kartais kančią priimame kaip natūralią gyvenimo išraišką, susigyvename su ja ir jei staiga jos nebūtų mes nežinotume kaip  be jos gyventi. Visa tai susiję su pokyčiais, naujais įpročiais, kažko atsisakymu, kažko naujo įgijimu. Nesaugu…baugu…nauja… kartais daug lengviau likti ten kur esi iki kol ateina laikas pokyčiams.

4. AŠ NESU PASIRUOŠĘS …

Mes dažnai manome, kad turime būti šimtą procentų pasiruošę tam ką darome ar norime padaryti.  Bet kol mes nepradėsime, nepadarysime mažų žingsnelių mes ir nesužinosime. Mūsų smegenis negali žinoti ko mums reikia kol esame nepradėję. Tik pradėję patys netrukus galėsite įsitikinsite, kad žinios ko jums reikia ateina pačios be jokių pastangų.Veikimas kažkuria prasme mus moko nujausti ko mus reikia. Todėl jei jūs ilgai atidėliojate kažką daryti, žinokite, kad galite pradėti jau šiandien! Su tuo kur ir kokie esate.

5. AŠ VISKĄ DARAU, BET MAN NESIGAUNA…

Transformacija, asmeninis augimas gali būti nepaprastai naudingas, bet tik tada kaip pagrystas sąžiningumo ir tiesos principu. Kada jūs elgiatės su savimi ir kitais ne taip kaip iš tiesu norėtumėte, tai galiausiai veda prie pykščio ir nusivylimo. TIESA VISADA ATSIGRĘŽIA ATGAL PRIEŠ MUS. Ji nenustoja egzistuoti, jei mes ją ignoruojame, nenorime pripažinti, girdėti. Melas sau ilgainiui sieloje sukuria tuštumą. Jei JŪS neparodote kas iš tiesu esate GYVENIMAS negali tarnauti jums. Nėra lengva susidurti su tiesa, bet tik ji mus galiausiai išlaisvina.

Ar tikrai viską darai, padarei ?

 

Turbūt pastebėjai, kad pasiteisinimai puikus būdas saugojantis mus nuo tikrosios savo elgesio priežasties. Juose slypi baimė, nesaugumas, nežinojimas, netikrumas ir dar daug dalykų apie kuriuos mes dažniausiai net nesusimąstome. 

 Kaip pasikeistų Tavo gyvenimas atsisakius vieno labiausiai naudojamo tavo pasiteisinimo?

Pasidalinkite  savo mintimis ir pastebėjimais apačioje.

 

 

 

 

 

Prenumeruok

Patiko šis įrašas? Užsakyk tinklaraščio prenumeratą ir naujausius įrašus gauk pirmas!

Komentarai