medium_2154060601 (1)

Kiekviena pradžia prasideda nuo kitos pabaigos pradžios…

Kai Naujieji Metai jau už kampo ir nurimsta šventinis šurmulys, mes susimąstome apie savo gyvenimą. Besiartinantys Nauji metai verčia mus akimirkai peržvelgti tai kas nutiko prasmingo, ką atradome, nuveikėme, kuo galime didžiuotis, pasidžiaugti. O ko dar reikėtų pasimokyti, ką norėtumėte keisti, pagerinti ateinančiais metais. 

Daugelis žadame sau kitais metais susiimti ir pagaliau įveikti ilgus metus kankinusius žalingus įpročius, pradėti sportuoti,  labiau pasitikėti savimi, pasiekti darbe daugiau, pradėti labiau džiaugtis gyvenimu, išmokti susitvarkyti su stresu ir pagaliau nustoti nerimauti, įveikti baimę, tapti ryžtingesniais, pagerinti santykius su artimaisiais, mažiau dirbti … ir tas pradžioje DIDELIS ryžtas, užsidegimas, labai greit tampa dar vienu pažadu su krūva pasiteisinimu, atidėliojimu, dar vienu melu sau…ir dar vienu nusivylimu besibaigiant metams.

Kad nuoširdžiausi mūsų ketinimai virstų teigiamesniais veiksmais, pirmiausia metas atsisveikinti su nelabai tikusiais dalykais. Bet kokia nauja pradžia negali prasidėti be kitos  pradžios pabaigos.

Taigi besibaigiant metams pats laikas ATSISVEIKINTI  su... 

  • Klaidingais įsitikinimais   

Įsitikinimai – stipri dalis, nulemianti jūsų gyvenimą. Karts nuo karto sustokite ir savęs paklauskite ar tai kuo tikite, iš tikrųjų yra tiesa. Ar šis įsitikinimas man padeda gyventi ar man trukdo, sunkina gyvenimą. Mes gyvename ir tikime daugeliu įsitikinimų, susiformavusių ankstyvoje vaikystėje, nors jau esame suaugę.  Nesiekdami jų patikrinti iš naujo, mes leidžiame šiems įsišaknijusiems klaidingiems tikėjimams vadovauti ir atnešti daug neigiamų dalykų į mūsų gyvenimus. Todėl būkite atidūs, išmintingi ir nuolat tikrinkite, sekite, ieškokite, kas jums labiausiai trukdo gyventi tai kaip norite ir keiskite juos naujais, palankesniais jums.

  • Polinkiu nuolat bėgti ir vengti sunkumų  

Jūs negalite pakeisti to, su kuo atsisakote  susidurti, ką niegiate ir nenorite priimti, pripažinti.

Niekas kitas tik mes patys padarome savo gyvenimą daug sunkesnį nei jis yra iš tiesu. Sunkumai prasideda jau tuomet kaip bendravimą pakeičia sms žinutės, esam valdomi pasąmoninių emocijų, seksą paverčiame žaidimu, žodį meilė vartojame ne pagal kontekstą, sulaužome pasitikėjimą, melas tampa gyvenimo būdu, pavydas įpročiu, skaudinimas natūralumu, o bėgimas nuo problemų SPRENDIMU. Nesvarbu, kad nuo bėgimo sunkumai darosi dar didesni, painesni ir daug sunkiau išsprendžiami. Nustokite bėgti. Atsigręžkite į sunkumus, nors ir kaip sunkiai tai  beatrodytų, pasistenkite sukaupti jėgas ir pažiūrėti įvykiams į akis. Gyvenimas netobulas, jis praktiškas, viskas sukasi ratu. Klystam, mokomės. Į klaidas pažvelkite kaip į galimybę išmokti to ko dar nežinome.

  • Įpročiu įsigyti bereikalingus daiktus, kurių Jums nereikia

Kiek kartų prisipirkote daiktų vien dėl to, kad buvo “akcija“ ir jūs užkibote ant pardavėjų kabliuko? Kiek iš jų tikslingai panaudojote o kiek jų dulka stalčiuje? Šie maži, rodos nereikšmingi pirkiniai, daro mus priklausomais, įsukdami į vis didesnes vartojimo gretas. Nustokite galvoti apie kainą, mąstykite apie vertę.  Kiek man  tai  duos, suteiks. Ar tikrai reikalingas dar vienas rūbas spintoje? O gal būtų daug naudingiau investuoti į asmeninius tobulėjimo kursus, kurių dėka, išmoksi naujų įgūdžių, kad galėtum labiau atskleisti savo gabumus, labiau pasitikėti savimi, įgyti naujų naudingų įpročių ar išmokti kitų naudingų   dalykų, kurie gerokai pagerintų tavo emocinę savijautą bei gyvenimo kokybę.

  • Noru eiškoti laimės išorėje

Gyvenime niekas kitas, bet mes patys kuriame savo saulės šviesą. Kaip laimę kartais patys užgesiname, taip ir galime ją uždegti. Ji visada yra mūsų ir tik mūsų viduje. Kuo labiau suvoksite, kad viskas ką turite, galite priklauso tik nuo mūsų ir nuo nieko kito, tuo mažiau imsime eiškoti jos išorėje.

  • Mąstysena “viskas arba nieko“

Mes linkę eiti nuo vieno kraštutinumo prie kito, priimti viską per “juoda baltą“ prizmę, išpūsti, dramatizuoti, per daug viską apibendrinti, tikėtis pačio blogiausio. Vertinkite ne pakilimus ir nuosmūkius, bet pačią kelionę, procesą – ko išmokote, ką kitiems padėjote išmokti, kiek leidote sau augti, kiek paaugote. Neleiskite, kad sėkmė gerokai “stukteltų“ į galvą, o nesėkmė stipriai paveiktų širdį. 

  • PERIODIŠKAI su negatyviais dalykais 

Tu negali tikėtis jaustis gerai, jei tu esi nuolat apsuptas negatyviais žmonėmis, įvykiais. Apsupk save tais, kurie tave įkvepia, palaiko, duoda viską geriausio. Venk negatyvių, piktų, keliančių įtampą, stresą žmonių.

  • Mintim, kad per vėlu kažką keisti, pradėti

Atmink, daug geriau būti kalno apačioje ir kopti į viršų, negu stovėti kalno viršūnėje, kurioje nenori būti. Nesvarbu kiek tau metų, kur tu esi, koks esi, niekada nevėlu pradėti… mokytis, keistis, pradėti naują veiklą, keisti profesiją, gyvenimo būdą.

  • Atgyvenusiomis mintimis, požiūriu

Pasikeitimas kaip kvėpavimas. Kvėpavimas vyksta nuolat, tai nėra proceso dalis, čia kvėpuojame, čia jau nebe. Vyksta nuolatis procesas.  Gyvenimo dėsnis taip pat reikalauja iš mūsų nuolatinio augimo,  pokyčių.  Gamta aplink nuolat liudija šio dėsnio veikimą.

Todėl pirmas žingsnis į pokyčius, – keisti požiūrį. Pasiruošti teigiamiems, naujiems dalykams. Leiskite sau priimti nežinomus, naujus dalykus, sritis, plačiai atverkite širdis, išplėskite ausis ir gaudykite kiekvieną išmintingo žmogaus žodį.  Augimas neįmanomas be pokyčių. Nieko negalėsite pakeisti savo gyvenime jei nepakeisite savo mąstymo. Kartais pažiūrėti į dalykus iš kitos pusės, viskas ko reikia, kad tie pokyčiai prasidėtų.

 

LINKIU, kad ateinantys Metai JUMS kiekvienam prasidėtų nuo mažų atsisveikinimų  🙂

Nelengva pradėti iš naujo, naujai. Tai be galo didelis iššūkis mums. O kartais ir gyvenimas priverčia, kad nustotume atidėlioti, kas neišvengiama ir reikalinga mums.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prenumeruok

Patiko šis įrašas? Užsakyk tinklaraščio prenumeratą ir naujausius įrašus gauk pirmas!

Komentarai