1660111538_99e37f5d99_o

Kiekvienas iš mūsų savo gyvenime tikrai esame patyrę įvairių nesėkmių ir pajutę koks skausmingas ir nelengvas būna gijimo procesas,  stengiantis atsistoti ir vėl patikėti savimi.

Šiandien noriu jums pateikti keturis žingsnius, kurie jums padės lengviau pažvelgti į nesėkmes, sunkumus ir leis lengviau atgauti pasitikėjimą savimi.

1 žingsnis – Mes privalome išmokti įveikti nesėkmes, nuosmūkius, kliūtis

Kad ir kaip sudėtingai tai mums skambėtų, bet tiesa yra tokia. Jei mes norime gyventi lengviau, mes privalome išmokti susidoroti ir įveikti sunkumus, nesėkmes, nes jos yra neišvengiama mūsų gyvenimo dalis. Ypač kaip išbandome, darome kažką naujo, mums neįprasto, netgi nevisada malonaus.

Privaloma, turiu omenyje, būtina, be jokių išimčių. Kad ir kokios kliūtys pasitaikytų didelės ir koks stiprus pasipriešinimas mūsų bebūtų. Vadovaukitės nuostata tokia, kuri nuskambėtų maždaug taip – aš turiu rasti būdą ir rasiu kaip tai padaryti, išspręsti, išmokti, sužinoti, įveikti. Ir patikėkite tikrai tai padarysite.

2 žingsnis – Sėkmė ir nesėkmė yra tame pačiame kelyje

Mes dažnai klystame manydami, kad sėkmė ir nesėkmė yra du skirtingi dalykai. Tarsi du skirtingai keliai ir judėjimo kryptys. Tačiau jos yra tame pačiame kelyje, tik sėkmė būna priešakį, o nesėkmė gale.

Pagalvok, kad prieš tai kol kažko išmokai, padarei tinkamai, tai nutiko tik poto kaip to kažko nemokėjei, nepadarei. Darei pirmą, antrą, trečią, dešimtą, galbūt ir šimtąjį kartą, kol tau pavyko. Iki tol kol pasisekė,  prieš tai daug kartų nepasisekė.

Jei pažvelgtume įdėmiau į sėkmingų žmonių gyvenimą, pastebėtume, kad tų nesėkmių gyvenime pas juos būtą daug daugiau nei sėkmės.

O svarbiausias dalykas, skiriantis sėkmingus ir nesėkmingus žmones, tai atsakomybės būdas, kurį  jie prisima vertindami, reaguodami ir veikdami.

Sėkmę ir nesėkmę jie žiūri kaip į mokymosi procesą, kuris be abiejų komponentų neįmanomas.  

3 žingsnis – Vertinkite savo pastangas, o ne rezultatą

Daugelis žmonių patiria nesėkmę, nes labai susitelkia į rezultatą. Jie siekia laimėti bet kokia kaina, todėl visai pamiršta pasidžiaugti pačiu procesu ir įdėtom pastangom.

Baimė nepasiekti rezultato, suklysti, surizikuoti, imtis kažko naujo pas tokius žmones būna tokia didelė, nes jie rezultatą stipriai susieja su savo verte. 

Atminkite, kad jūs visuomet turite dvi galimybes daryti ar nedaryti, bandyti ar nebandyti. Ir kaip imate žiūrėti į kiekvieną naujovę kaip į žaidimą, naują patirtį, su nusiteikimu svarbiau dalyvauti, o ne laimėti, automatiškai laimite jūs.  Pirma  – išbandote kažką naujo, įgyjate naujos patirties. Antra – jūs galite pasidžiaugti tuo, kad stengėtės, nepaisant rezultato.

Ir jei būsite sąžiningi patys su savimi, su laiku pastebėsite, kad jūsų įdėtos pastangos atpirks visus jūsų lūkesčius ir duos dešimteriopai didesnį rezultatą nei konkretus pasiektas tikslas. Kartais menkesnė patirtis mums būna daug vertingesnė už šimtus sveikinimo šūksnių. Tų patirčių dėka, mes stiprėjame kaip asmenybės.

Tad atsisakykite mito, įteigto aplinkos, kad sėkmė tai ko turime siekti, kad mus gerbtų, jaustumėmės laimingi. Būkime reiklūs sau, stengitės, tačiau nepamirškime pasidžiaugti pastangomis, pagirti save, tuomet jausimės ramūs ir niekada nereikės gailėtis. Gyvenkite laikydamiesi principo ‘’stengtis – tai pasiekti sėkmę’’.

4 žingsnis – Apsiribokite su  išvadomis

Susidūrę su nesėkme mes labai dažnai iš karto puolame daryti išvadas. Kaltės, gėdos jausmai mus verčia išpūsti, išdidinti, dramatizuoti situaciją, savo elgesį, veiksmus ir pritaikyti ją visuose gyvenimo situacijose. 

“Aš nevykėlis“, “kvailas“, “man visada taip“, “ ir vėl susimoviau“ ir tt. Pasistengite nesišvaistyti šitokiais savęs kaltinimais, o verčiau pažvelgite į save iš šono. Atsisakykite noro konkrečią situaciją, elgesį susieti su visu savimi. Išvardinkite penkias charakterio savybes ar situacijas, kuriose savimi didžiavotės ir suprasite, kad konkretus įvykis, tai tik maža dalelė to, koks esate jūs ir kas jums nutiko. 

Kuo labiau išmoksite įveikti sunkumus, nesėkmes tuo mažiau imsite jas sieti su savo asmenybe,  tuo labiau pasitikėsite savimi. Tai labai tapriai  vienas su kitu susiję dalykai.

Suprasdami, kad sėkmė ir nesėkmė neatsiejami vienas nuo kito ir kiekviena nesėkmė tai tik tramplynas į sėkmę, laikydamiesi principo stengtis tai pasiekti sėkmę, jūs kasdien lengviau imsite žvelgti į  kliūtis, nesėkmės.

Atminkite, kad jūs visuomet turite galimybę pasirinkti daryti ar nedaryti, bandyti ar ne. O jei kažkas nepavyko, tai nereiškia, kad tai nepavyks ir vėliau. Neleiskite, kad viena nesėkmė  darytų įtaką visoms jūsų gyvenimo sritims. Sustokite, pasidžiaukite savo pastangomis, pagirkite save ir judėkite į priekį. 

Kokie žingsniai jums padeda ar padėjo įveikti nesėkmes ir vėl pasitikėti savimi ?

Pasidalinkite komentarais apačioje. 

 

 

 

Prenumeruok

Patiko šis įrašas? Užsakyk tinklaraščio prenumeratą ir naujausius įrašus gauk pirmas!

Komentarai