Gyvenimo koučingas (angl. life coaching) ar asmeninis tobulėjimas pasaulyje taikomas jau nuo neatmenamų laikų. Jei giliau pažvelgtume tai žymūs anų laikų išminčiai Sokratas, Platonas, Aristotelis savo mokymuose įvairių klausimų dėka, skatindamo mokinius mąstyti, ieškoti ryšių, sąsajų, prieštaravimų  į gvildenamus klausimus. Nenuostabu kodėl tai duodavo geriausius tobulėjimo, mokymosi rezultatus.

Šiandien stebėdama aplinką pastebiu, kad daugelis žmonių naudojasi koučingu savo gyvenime, nors patys to nesuvokia.Tokie žmonės pasižymi pozityvesniu požiuriu į gyvenimą, labiau pasitiki savimi, yra kūrybiškesni, sėkmingesni. Asmeninis augimas jiems yra neatsiejama jų dalis, todėl naujų sprendimų paeiška, atsakymų kėlimas,  jiems tampa iššūkiu, įkvėpimų, varikliu judėti į priekį.

Taigi, Koučingas – tai procesas, padedantis žmogui augti, tobulėti, atsiskleisti vidiniam žmogaus potencialui, skatinantis jo kūrybiškumą, mąstymą, atsakymų į dominančius klausimus ieškojimą, maksimalų veikimą, gilesnį savęs pažinimą.

Koučingo specialistas padeda klientui susitikti su pačiu savimi ir pažvelgti į save, situaciją iš kito požiūrio taško. Jis padeda  jam praplėsti pasaulio, savęs suvokimą – tinkami klausimai leidžia klientui pastebėti savo mąstymą, įsitikinimus, tikėjimus,  kliūtis, kurios “laiko“ ir neleidžia ištrūkti iš ten kur nenori ir patekti į ten kur nori. Atradęs šiuos vidinius blokus, trukdžius, sąmoningai juos suvokęs, klientas toliau gali lengviau siekti norimų pokyčių.

Dažnai įvairias situacijas, save, mes linkę nuvertinti ar pervertinti, todėl koučeris geba padėti žmogui adekvačiau įvertinti tiek save, savo stiprybes bei situaciją, išvengiant emocinio atspalvio. Tam tikra prasme , mes galime patys būti sau koučeriais, jei nuolat sau kelsime klausimus – kas, kodėl, ką galiu padaryti kitaip, ko turiu išmokti, kur suklydau?… Tam reikia skirti nemažai laiko, o spąstai tame, kad dažniausiai mes mąstome taip pat, todėl ir darome  tą patį kaip ir visada.

A. Einšteinas “Mes negalime išspręsti problemos tame pačiame lygyje, kuriame ją sukūrėme.“ 

Taigi Koučeris tampa savotišku tiltu tarp kliento esamos ir norimos situacijos. Jis padeda klientui padaryti, pasiekti daugiau, suimti save, plačiau pažiūrėti į spręstiną situaciją. Susidėlioti mintis, strategiją, būdus, kaip pasiekti norimų tikslų.  Imtis efektyvesnių veiksmų, kad klientas pajudėtu iš taško A  į tašką B. Peržiūrint tai kas stumia tave atgal ir neleidžia judėti.

Koučingas tai partnerystė tarp kliento ir koučerio, siekianti sustiprinti ir pagerinti kliento gyvenimo kokybę. Tai nėra konsultavimas, mokymąsis, psichoterapija ar mentorystė.

Dažniausi klausimai, keliami koučingo metu :

  • Kaip suprasti, atrasti ko aš iš tiesu noriu, kas man svarbu?

    (gebėjimas atsekti, kur tikrieji, o kur primesti iš aplinkos lūkesčiai man koks turėčiau atrodyti, būti, ką veikti  ir panašiai. )

  • Kaip išspręsti situaciją, kuri man kelia nerimą, kartojas, nesibaigia? Kaip, ką galiu daryti, padaryti kitaip?

  • Kaip daryti tai ko noriu, bet bijau?

  • Kaip geriau suprasti save, savo vidinę būseną, jausmus?

  • Kaip pasiekti norimų pokyčių karjeroje, pagerinti santykius šeimoje, su vaikais?

Spektras temų – asmeninis tobulėjimas, pažinimas, santykiai su antra puse, vaikais, profesinis, asmeninis efektyvumo gerinimas.

Mane labiausiai dominanti sritis – asmeninis žmogaus augimas, gilesnis savęs pažinimas, autentiškumas,  savo vidinių galių išlaisvinimas, santykiai.

Tikiu , kad jei kiekvienas sugebėtume  priimti ir mylėti save besąlygiškai, nesiekdami nieko keisti, pakeisti, leistume sau išgyventi, jausti visas emocijas, atsisakytume įvairių nuomonių, stereotipų, vertinimų, imtume skleistis ir žydėti kaip pačios kvapniausios Visatoje gėlės. Kiekvienas savo rūšimi, atvaizdu, spalva, kvapu, žydėjimo trukme, forma tokiais, kokie atėjome į šį pasaulį geriausiai atsiskleisti, būti. Todėl užduotimi sau laikau – padėti

ir žydėti toms gėlėms, tai Jums!

KAS YRA KOUČINGAS?

 

 

 

Klientų atsiliepimai 

 

 

Apie mane