8456219474_97f5e0ce66_m
photo credit: Vanity in Miniature via photopin (license)

Nori sužinoti kas labiausiai laiko Tave nuo gerų dalykų tavo gyvenime? Pažvelk į veidrodį. TIKRAI RIMTAI TAU SAKAU! PAŽVELK IR STEBĖK, YPAČ AKIS… Kaip jautiesi jas stebėdamas? O gal Tau norisi jas sukti į šoną ar nuleisti žemyn?

Niekas kitas tiktai Tu — 99 procentų, tik Tu! Didžiausi mūšiai vyksta tik Tavo, o nieko kito galvoje. Tik Tu kovoji prieš visą pasaulį, save. Tu esi pats sau didžiausias kritikas, teisėjas, vertintojas. Tik Tu  kartais net to nesuprasdamas susikuri pasąmonėje aibę rūpesčių ir problemų. Galbūt  praeityje  kažkas iš artimųjų ar aplinkinių padaro ką nors tokio kas užkabina Tavo viduje kokia užslėptą baimę, nesaugumą ar padaro tai, ko Tu nesitiki.  Bet tai tik dėl to, kad Tu savo viduje visada slėpi tai nuo savęs ir nenori to pripažinti. Aplinkiniai tokiu būdu puikiai atspindi tai, kas slepiasi Tavyje. Visatoje yra nerašyta taisyklė, kokie patys esame, tokia aplinka, žmonės, situacijos mus supa. Tai ir tampa mūsų gyvenimo užduotimi ko turime išmokti. Juk jei nematytume to kas po nosimi negalėtume nieko keisti, mokytis ir tai yra nuostabu. Tuomet mes patys tampame atsakingi už savo sprendimus. Už tai ar norime, kad praeities įvykiai diktuotų mūsų tolimesnį elgesį ar sąmoningai renkamės kaip norime matyti savo ateitį.

Tikrai  labai verta pasistengti pamatyti dalykus iš praeities kitaip – “paleisti“ tai kas buvo ar kaip galėjo būti  ir telktis į tai kas yra dabar ir kas gali būti. Kai peržvelgiu savo gyvenimą, tai šie nušvitimai padėjo man vėl atrasti gyvenimo džiaugsmą. Juk dažniausiai visų nerimų, stresų, įtampų, depresijų priežastis slypi mūsų užsisukime senose negatyviose patirtyse, įvykiuose, beviltiškume, gailėjime savęs, norėjime pakeisti, atsikratyti, kad nenorimo įvykio nebūtų buvę. 

O ką manai apie daugybę dalykų, kurie nesigauna, nepavyksta, atrodo neįmanomi, nepasiekiami? Jei ilgiau pasvarstytum atrastum, kad kažkodėl jie yra įmanomi kitiems. Ir Tu pats jei prisimintum tokius dalykus, tikiu viduje nusišypsotum ir pasidžiaugtum savimi. Ar nuo tokių minčių neatsirastų daugiau tikėjimo, kad vis dėlto Tu gali?

Mes taip bijome klysti. Bijome mylėti, būti įskaudinti, atsiverti, sakyti ką galvojame, kad nesulauktume kitų kritikos ar pasmerkimo. Bijome atrodyti keisti, kitokie, nors tikrai viduje kažkur giliai jaučiame, kad esame kitokie. Mes kiekvienas norime būti savitais, unikalais, kažkuo išskirtiniais, bet labiausiai savimi. 

Todėl jei vis dar abejoji, nedrįsti imtis kažko, būti tuo kuo nori, – nepasiduok savo vidiniam kritikos balsui. Išdrįsk ir padaryk Šiandien tai ko ilgai neišdrįsai. Perlipk per savo baimę. Pamatysi kaip viduje kažkas apsivers… Tavo vidus jei įsiklausysi senai audžia konkrečią mintį ką turėtum padaryti, kad gyvenimas imtų šviesėti.

Gal tai mintys apie tai, kad ir vėl SUKLYDAI, susimovei?  TIKRAI  daug daugiau išmokstam iš klaidų, nei ir toliau jas neigtume, bandytume save pateisinti, ignoruoti. Klysk, mokinkis. Nebėk ir nesislėpk, pažvelk ir pažiūrėk į tai kitaip, pažvelk kaip į galimybę pamatyti apie save tai ko galbūt nežinojai, nesupratai. Tu neturi gyventi gyvenimo tokio, kokio iš Tavęs tikisi kiti. Tu esi Tu, Tu esi ne jie, ne jų patirtys, išgyvenimai, mąstymas, suvokimas.

Išdrysk būti savimi. Galbūt Tu toks nepatiksi visiems, bet visuomet atsiras tokių, kuriems Tu atrodysi per griežtas, per minkštas, per triukšmingas. Turbūt supranti, kad ir būnant ne savimi tokių atsiranda. Bet jei laikysies  aplinkos primestų ribų, Tu prarasi save. O jei save priimsi, pamilsi, niekas negalės Tavęs nugalėti. O tie kas myli, priims ir mylės tokį koks esi. Išdrysk  šiandien nors kiek daugiau nei vakar būti SAVIMI.  Tikiu, kad vis labiau to norėsi ir čia pradės reikštis Tavo stiprybė.

 

Nori labiau pasitikėti, vertinti, pamilti save? Nori geriau suprasti save ir vidines savo kovas bei konfliktus, kad turėtum tai ko nori? Kviečiu į susitikimą su manimi .

 

Prenumeruok

Patiko šis įrašas? Užsakyk tinklaraščio prenumeratą ir naujausius įrašus gauk pirmas!

Komentarai