Kaskart prasidedant naujiems metams, daugelis iš mūsų susimąstome apie praėjusius metus. Keliame sau klausimus  kodėl kažko nepadarėme arba kodėl mūsų gyvenimas ngyvenimase toks džiuginantys, kodėl santykiai nesiklosto, kodėl negauname didesnio atlyginimo, kodėl visi aplinkui pikti ir susiraukę, kodėl valdžia netikus, o mokesčiai ir kainos  auga. Iš tiesu tų kodėl metų pabaigoje pas kiekvieną tikiu būna daugiau nei įprastai. Todėl šiandien aš norėčiau pasidalinti viena puikia strategija, kodėl  klausimas  KODĖL neleidžia mums pajudėti, išsivaduoti iš užburto rato ir kuo jį vertėtų keisti.

Klausdami savęs kodėl mano gyvenimas s…., kodėl man trūksta pasitikėjimo, kodėl man taip nesiseka, kodėl gimiau po nelaiminga žvaigžde ir panašūs klausimai pirmiausia jus nukelia į analizės būseną. Jūs imate tikėti, kad jei jūs atrasite atsakymą kodėl su jumis kažkas vyksta ar nevyksta, jūs galėsite suprasti ir taip pakeisti situaciją. Tačiau jei jūs pasitelkiate tik protą, jūs užnugaryje paliekate savo jausmus, emocijas, patirtis. Susitelkimas į begalines paieškas kodėl kažkas vyksta jūs verčia jaustis bejėgiais, silpnais. Tampame aukomis ir savo galią atiduodame kažkam. Įdomiausia yra tai, kad klausdami savęs Kodėl, jūs atsakymą tikrai atrasite. Visata mielai įvykdys jūsų prašymą ir parodys kodėl jūsų gyvenimas sumautas, kodėl jums nesiseka darbe, kodėl antra pusė nevertina jūsų ar kodėl tu nepasitiki savimi atsiųsdama tau dar naujų išbandymų. Visi gerai žinote bibliojoje minimą frazę belsk ir bus atidaryta, paprašyk ir bus duota. Klausimo kodėl paieška mums taip pat įvelia į kito žmogaus gyvenimo istorija, patirtis ir emocijas. Mes tarsi siekiam suprasti ir perprasti ne savo, o kito žmogaus sukėlusio negatyvias emocijas elgesį. Deja, supratimas kito prasideda pirmiausia nuo savęs. Suprasdami savo elgesį, labiau linkę suprasti ir pateisinti kito. 

Taigi ką  daryti ir kaip pakreipti gyvenimą teigiama linkme ir gauti tai ko norime?

KLAUSK KITAIP !

  • Ne kodėl su manim ….. o kur suklydau ir ką galiu padaryti kitaip?
  • Ne kodėl man nesiseka – o ką galiu padaryti, kad pasisektu?
  • Ne kodėl mano darbas blogas – o kokio darbo aš norėčiau ar ko turėčiau išmokti, kad man sektusi geriau?
  • Ne kodėl mano sutuoktinis blogas – ką galiu padaryti, kad jis mane išgirstu?
  • Ne kodėl mano sveikata prasta ar kodėl neišsivaduoju iš ligų – o ką turėčiau daryti, kad sveikata pagerėtų, ar kokių profilaktinių priemonių imtis, kad nesirgčiau?

Pasikeitus klausimo formuluotei pasikeičia ir atsakymai. Visata ima siųsti atsakymus – naujas galimybes, pasiūlymus, antra pusė netikėtai kažkuo nustebina, patys atrandam apie save kažką nuostabaus, ką buvome pamiršę.

Atsisakę klausimo Kodėl, jūs nustojate galvoti apie kito žmogaus istoriją, jo veiksmų seką. Jūs nebesiekiate likti to žmogaus išgyvenimuose, patirtyse, todėl kad imate suprasti savo jausmus. Atrandat savo atsakomybę ir darot savo pasirinkimus ko norite laikytis, vadovautis, kaip elgtis nepaisant to  kaip aplinkui elgiasi  visi kiti.

Visi mes kartais pasielgiame neapgalvotai, pasiduodam impulsyvumui, nesuprantam kažko, nežinome. Atmindami savo žmogiškumą, su savo silpnybėm, nepriimdami daugelį dalykų asmeniškai galime padėti sau lengviau spręsti konfliktines situacijas tiek darbe, tiek santykiuose šiemoje, tiek su vaikais. O išmokę kitaip kelti klausimus atidarome ne tik Visatos duris gausai, bet  ir tampame nenugalimais savo gyvenimo kūrėjais.

Kai nesiseka, neišsilavinęs žmogus kaltina kitus, pradėjęs lavintis – save, o išsilavinęs žmogus nekaltina nei kitų, nei savęs.   Epiktetas

Prenumeruok

Patiko šis įrašas? Užsakyk tinklaraščio prenumeratą ir naujausius įrašus gauk pirmas!

Komentarai