Šis įrašas nėra apie taip kaip verta keisti ar, kad tai neišvengiama,  to norime ir tt. Dažniausiai ir taip  žinome, kad turime. Nuolat sau “įspyrinėjam“ ar bent bandom “įspirti“ sau į sėdynę  – “ davai, kodėl tu vis, ar ir vėl to nepadarei?“ Kartais su savim elgiamės griežčiau, nei su savo draugais.

O kaip iš tiesu yra, kodėl vis dėlto mūsų visi geri norai kažką nustoti daryti arba pradėti daryti, labai greitai išgaruoja ir mes gryžtame prie to pačio?

Noriu pasidalinti keletą priežasčių, padėsiančių geriau Tau suprasti šiuos kiekviename iš mūsų vykstančius vidinius procesus:

  • MŪSŲ PASĄMONĖJE YRA KONTROLĖJE.

Taip, tai skamba neįtikėtinai, nes dažnai yra kalbama apie tai , kad pasąmonėje slepiasi daug nesuvoktų jausmų, emocijų, išgyvenimų, kurie įtakoja mūsų dabartinį gyvenimą. Kalbama apie automatines ,t.y nekontroliuojamas reakcijas.  Tačiau paimkime paprastą pavyzdį, kaip mes norime pasiekti kažkokio naujo, teigiamo pokyčio. Iš pradžių juk būna taip: DAUG… pažadų sau, tada kitiems, įpuolame kone “stačia galvą“. Entuziasmas būna padidintas, motyvacija uch. Sulaukiame šiokių tokių apčiuopiamų rezultatų. O tada bum, kažkas nepavyko, šiek tiek atsipalaiduojame, išsijungia visą laiką iki to buvusi įtemta valia ir mes patiriame pirmą nesėkmę.

 Nesėkmių per gyvenimą nemažai, tad įsijungia visos pasąmonėje susidėliojusios programos, kaip elgtis nesėkmės atveju, kad susigrąžinti įprastą saugumą, komforto zoną. Būdami pakankamai nesąmoningi, mes nesuprasdami vėl sugryžtame ir imame elgtis tai kaip buvome įpratę, – griebiamės už seno pavyzdžiui įpročio, kurio siekėme “atsikratyti“. Ir tie “atsikratymai“, “pabėgimai“ norime ar ne tai pripažinti, niekaip nepasikeis jei mes savo viduje neišnagrinėsime tų situacijų ir su jais susijusių įsitikinimų, kurie mus riboja siekdami “apsaugoti“.  

Pokyčių traukinys gali sklandžiai, nors ir netaip greitai, tačiau užtikrintai pajudėti tik tuomet, kada aiškiai esate supratę ir sau įsivardinę savo vidinius trukdžius, kurie mums neleidžia sulaukti pasisekimo, bet kurioje norimoje mūsų gyvenimo srityje.

  • NESĖKMĖ MUMS YRA SAUGI / PATOGI 

Mes dažniausiai linkę pakartoti tą patį nesėkmės modelį vėl ir vėl, ir mūsų net nenustebina tai, kai mes ir vėl sulaukiame to pačio.  Daug patogiau ir saugiau gyventi patiriant nesėkmę nei gyventi kaip pavyzdžiui mums sekasi. Abu tipai reikalauja skirtingo elgesio, minčių modelio, įpročių. Tikiu, kad dabar norėtumėte man paprieštarauti, neva mes visi norime gyventi gerai. Deja, tai netiesa.

Žmonės daugybę metų gyvena tokiose sąlygose prie kurių įpratę. O tai kas įprasta nebūtinai yra mums naudinga, tarnauja ir daro mus laimingais. Mes galime ilgus metus kantriai kęsti ir gyventi netinkamuose santykiuose, dirbti darbe kur mūsų nevertina, užkriauna nesibaigiančiais darbais ir panašiai, tačiau kaip mes pradedam suprasti  tuos viduje gliūdinčius elgesio modelius ir keičiame juos mus palaikančiais, padedančiais imame išmokti pastovėti, atstovėti save, galų gale nebekęsti, o kurti naują realybę, paremta kitokiu matymu ir elgesio modeliu.

Kurti naujus padedančius įpročius,  nėra paprasta ir kritimai neišvengiami. Tačiau kildami ir krisdami, nepasiduodami vidiniems prieštaravimas, juos apeidami, mes žingsnis po žingsnio priartėjame prie norimų UŽTIKRINTŲ, ILGALAIKIŲ pokyčių.

  • BAIMĖ IMA VIRŠŲ

Baimė puiki emocija ta prasme, kad ji įjungia mūsų išgyvenimo saugiklius. Vedami jos mes galime išlikti kaip puola pavyzdžiui gyvatė ar šiaip koks laukinis gyvūnas. Kartais ir gyvūnų nereikia, kartais mus ji padeda apsiginti nuo nederamo žmonių elgesio. Tad ignoruoti jos nereikia. Tačiau daugelis mūsų baimių nėra realios, jos mūsų iliuzija, yra netikros, išgalvotos.

Robin Sharma yra pasakius “ Nuostabiausias dalykas susijęs su baime tas, kad kaip bėgi link jos , ji pasitraukia“.

Baimė griauna mūsų pasitikėjimą, motyvaciją, santykius, ji paralyžuoja. Jei baimė nesuvokta ji turi tendencija plisti kaip virusas ir apimti visas gyvenimo sritis. Priešingai vienos, kad ir mažos baimės įsisąmoninimas, padeda pasiekti ilgalaikių pokyčių ir kitų baimių sumažėjimų, reiškimosi.

  • ŠIANDIEN IR TIK ŠIANDIEN JŪS KURIATE NAUJĄ SAVO GYVENIMO ISTORIJĄ

Nesvarbu, kas įvyko vakar, prieš savaitę, mėnesį, metus ar dar daugiau. Šiandien yra ta diena kada jūs galite viską pradėti nuo pradžių! Ir tai prasideda pirmiausia nuo Jūsų apsisprendimo  akimirkos. Apsisprendimo kurti ir rašyti naują savo istoriją. Poto seka atitinkami veiksmai. Tad galite jau nuo šiandien imti kurti ir pradėti tai ką žadate sau gal net metų metus.

Tikiuosi, šie pokyčius įtakojantys saugumo mechanizmai, padės Jums lengviau keliauti norimų pokyčių link. O susigrąžintos iš baimės vadelės padės geriau važnyčioti  patį SAVE  🙂 

Praeities klaidos, nesėkmės,  skausmas suteikia mums STIPRYBĖS ir IŠMINTIES, tai kokie tapome ŠIANDIEN, tad švęsk tai. Neleisk , kad praeitis persekiotų tave!

Prenumeruok

Patiko šis įrašas? Užsakyk tinklaraščio prenumeratą ir naujausius įrašus gauk pirmas!

Komentarai