Nežinau kaip Jūs, bet aš ieškodama tai, ką norėčiau veikti gyvenime, kas man patinka susidūriau su didelėm abejonėm ir sunkumais bandydama įsivardinti tą vienintelę sritį, kuri būtų pagrindinė. Ir kuo labiau stengiausi, spaudžiau save su kuria klientu grupe man labiausiai patiktų dirbti, kuri sritis geriausiai atspindi mano gyvenimo patirtis,  vertybes, gyvenimo būdą, tai kur aš ieškau atsakymų, tuo dar labiau jaučiausi pasimetus, sutrikusi ir galiausiai užtrigau ant delsimo ir nieko nedarymo.

Todėl jei ir Tu keli sau šį klausimą ir jauti, kad negali rasti atsakymo, ši informacija tau bus tikrai naudinga.

creative-designer-photographer-workspace-picjumbo-com

Atskleisiu tau dvi pagrindines klaidas,  kurios sulaiko tave nuo galimybės realizuoti savo pašaukimą, aistrą.

Man net smalsu ar šios klaidos pasitaiko ir  tau ? 🙂 

Priežastis NR. 1

NUOLATINIS Savęs spaudimas ir bandymas iš savęs “išpešti“, kuri tavo aistra toji TIKROJI.

Faktas tas, kad daugelis iš mūsų turime daugiau nei VIENĄ aistrą.

Pavyzdžiui – viena mano aistrų yra pirmiausia padėti sau gyventi laimingiau, prasmingiau, geriau pažinti save, kurti sveikus, kokybiškus santykius su artimais, vaikais, tobulėti, suprasti emocines ligų atsiradimo priežastis …

Bet aš taip pat domiuosi sveika gyvensena, netradicine medicina, maisto gaminimu.

Realiai  turiu daugiau nei vieną pomėgį ir visos jos man svarbios.

Todėl užuot stengdamiesi išskirti vieną  svarbiausią sritį, verčiau vietoj klausimo ‘’kas yra mano aistra’’, klauskite “kas yra mano aistros gyvenime“? Bandydami rasti vieną teisingą atsakymą mes užtringame. Šis ribojantis įsitikinimas atima iš mūsų gyvenimo nemažai džiaugsmo ir perspektyvių. Kaip antai pavyzdžiui baimė kitų nuomonės dažnai sulaiko  nusprendus keisti specialybę ar dar  kažką gyvenime.

Atsisakydami bandymo save įsprausti į vienintelius rėmus, vieną sritį, Jūs suteiksite sau daugiau laisvės tyrinėti save skirtingose gyvenime srityse, apie kurias dažniausias galbūt net nesate pagalvoję. O imdamiesi tyrinėtojo vaidmens, Jūs su laiku pastebėsime, kad vis sugryžtate prie to, kur esate labiausiai linkęs.   Besireiškiančios savybės, gebėjimai, pastiprins Jūsų pasirinkimą ir padidins motyvaciją. Pavyzdžiui aš galiausiai suprantau, kad mano sritis yra mokymai, tobulėjimas, asmeninis  augimas ir viskas kas susiję su santykiais. Aš čia labiausiai turiu noro pati mokytis.

Puikus pavyzdys, kurį matau stebėdama vaikus. Vaikai iš prigimties smalsūs, jiems viskas įdomu, jie tyrinėja VISKĄ, VISADA aplinkui. Jei pažvelgtumėte į juos įdėmiau, pastebėtumėte, kad tyrinėjimas visko  jiems netrukdo sutelkti dėmėsį į tai kas jiems labiausiai patinka, kur ryškėja jų talentai, kam jie jaučia didesnį potraukį.

Tad leiskime sau pabūti vaikais !

Priežastis NR. 2

Tikėjimas, kad jei turi potraukį, pašaukimą, aistrą tai Tavo vidus turi išvien “degti“.

Pasigauname ir ant šio įsitikinimo. Mes manome, kad viduje turime būtinai jausti ugnį, jei mus kažkas labai domina, kitaip tai nėra toji aistra. Nors posakį ten kur daug aistros mažai meilės , – gerai žinome.

“Degimas “  LABAI toli nuo tiesos !

Turėjimas daugiau nei vieno pomėgio, suteikia vidinę ramybę, pasitenkinimą, pilnatvę …

Ir svarbiausia ką reikėtų atminti, kad tai kam jauti susidomėjimą, kas gyvena tavo viduje yra  kiekvienam  skirtinga, nesvarbu ar likęs pasaulis tau pritaria ar ne.

Mes atėjome, kad būtume laimingi. Ir jei mus KAŽKAS veža – darykite, neįrodinėdami tai kitiems. Pirmiausia SAU turi būti gera nuo to darymo  🙂

Pabaigai, PRAVERČIANČIŲ keletą klausimų TAU :

Kam TU jauti aistrą, susidomėjimą? Kokia veikla tau kelią džiaugsmą, pasitenkinimą? Kam Tu skiri savo laisvalaikį, liekamas santaupas? Kokiomis akimirkomis prarandi laiko tėkmę, užsimiršti viską aplinkui ? Ko negali nedaryti, net jei jums aplinkiniai, artimi sako, kad jau “užknisot“? 

Aš pavyzdžiui “užknisu“ su savo mokymais artimuosius. Ir tiesa pasakius, kartais nekenčiu savęs už tai.Tad stengiuosi pirmiausia tai ko mokau išmokyti save.

Man labai sudėtinga to nedaryti. Ir neveltui !Tai atninešta,  įaugę į kraują. Gimiau giminėje, kurioje yra mokytojų, pedagogų. Ir šis sutapimas nėra atsitiktinis. Išmokę skaityti aplink esančius ženglus mes galime padėti sau atrasti tai ką slėpėme nuo savęs. 

Atsakyk sau sąžiningai ir jei drąsu pasidalink  🙂

 

 

 

Prenumeruok

Patiko šis įrašas? Užsakyk tinklaraščio prenumeratą ir naujausius įrašus gauk pirmas!

Komentarai